Ile daje „brzmienie z łapy”? 7 gitarzystów gra ten sam riff na tym samym sprzęcie! Artykuł nie został jeszcze oceniony

Mając do czynienia z gitarą, czytając wywiady, itp. pewnie słyszałeś często stwierdzenie, że brzmienie instrumentu bardzo zależy od techniki gry i powinno wychodzić przede wszystkim z łapy, czyli spod rąk gitarzysty. Innymi słowy, to, jak zabrzmi instrument, tak naprawdę mocno zależy od osoby grającej i jego stopnia zaawansowania. Ale tutaj od razu nasuwa się pytanie: W jakim stopniu to zależy od gitarzysty? Jak daleko te różnice mogą sięgać?

Gitarowy YouTuber postanowił to sprawdzić i zaprosił kilku gitarzystów, którzy zagrali ten sam riff używając dokładnie tego samego sprzętu i ustawienia.
Zobacz, jak to wyszło w praktyce:

Co o tym sądzisz? Jest to efekt, jakiego się spodziewałeś(-aś)? Który z gitarzystów wg Ciebie zabrzmiał najlepiej?

Pieczar on FacebookPieczar on Twitter
Pieczar
Perkusista z ponad 10-letnim stażem. Ponad 6 lat w zespole Pepper Gas (tymczasowo nieaktywny), obecnie współtworzy nowy muzyczny projekt All The Wrong Ways. Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespole, oprócz swojej podstawowej funkcji, zajmuje się sprawami związanymi z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, czuwa nad poprawnością językową tekstów, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów czy ulotek.
Oprócz powyższych, od kilku dobrych lat gra na gitarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.