Obszerna lekcja gry na gitarze dla początkujących (technika + niezbędna teoria) 5/5 (1)
5/51

Przeglądanie internetu często jest czymś, co utrudnia nam zrobienie wielu rzeczy, które sobie zaplanowaliśmy. Jednak dryfowanie po jego przestrzeni ma swoje pozytywne strony. Możemy dzięki temu natrafić na bardzo inspirujące materiały – np. filmiki czy artykuły, które dają nam przysłowiowego kopa naprzód. Nie inaczej było z kanałem e-gitarzystaTV na YouTube, z którego jeden z filmów udostępniam poniżej.

Kiedyś, podczas regularnego przeglądania internetu, natrafiłem na ów kanał z lekcjami na gitarze. Po obejrzeniu jednej lekcji, która okazała się bardzo pomocna w moim ówczesnym etapie nauki gry, zacząłem go obserwować.

Jednakże filmik, który udostępniam dzisiaj, będzie bardziej pasującym materiałem na pierwszą publikację w dziale Gitara, niż ten od którego ja zacząłem (który dotyczył bardziej specyficznego tematu, jakim jest Downpicking). Jest to szeroko zakrojona lekcja gry dla początkujących gitarzystów. Zawarty w niej jest zestaw porad, który pomoże każdemu młodemu adeptowi sztuki gitarowej wejść na właściwe tory nauki, a także pozwoli ominąć niektóre pułapki związane z błędnymi nawykami w grze.

Zagadnienia, które zostały poruszone w filmie to:

  • Nauka fragmentu utworu ‚Come as you are’ Nirvany
  • Niezbędna teoria potrzebna, aby zacząć grę na gitarze (rytmika, wysokość dźwięków)
  • Podstawy zapisu nutowego – takt, metrum, repetycja, dźwięki na pięciolinii i dodatkowe oznaczenia
  • Ustawienie ręki i palców na gryfie
  • Technika gry na gitarze oparta na powyższym kawałku
  • Co to jest tabulatura i jak ją odczytać
  • Gra z metronomem i różne sposoby na ćwiczenie z nim
  • Synchronizacja rąk podczas gry

Zapraszam do oglądania:

Pieczar on FacebookPieczar on Twitter
Pieczar
Perkusista z ponad 10-letnim stażem. Ponad 6 lat w zespole Pepper Gas (tymczasowo nieaktywny), obecnie współtworzy nowy muzyczny projekt All The Wrong Ways. Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespole, oprócz swojej podstawowej funkcji, zajmuje się sprawami związanymi z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, czuwa nad poprawnością językową tekstów, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów czy ulotek.
Oprócz powyższych, od kilku dobrych lat gra na gitarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.