Zobacz co się dzieje z perkusją w zwolnionym tempie podczas gry! 4.67/5 (3)
4.67/53

Zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje z talerzami lub naciągami podczas gry na perkusji? Już nie musisz! Twórcy programu W klatce czasu (ang. Time Warp) z kanału Discovery, którzy przyglądają się różnym zjawiskom przez kamery pozwalające obejrzeć obraz w mocno zwolnionym tempie, do tego odcinka zaprosili Mike Mangini’ego (znanego m.in. z osiągnięcia rekordu szybkości w uderzeniach pałkami w latach 2002-2005 i obecnie z zespołu Dream Theater). Nagrali go podczas gry na perkusji oraz w trakcie prezentacji szybkości swojej gry rękami. 

Nie przedłużając już więcej, poniżej możesz zobaczyć wynik tej współpracy. Efekt zaskoczył nawet samego grającego!

Dodatkowo, jeśli jesteś perkusistą, to zachęcam Cię do podpatrzenia jego techniki gry rękoma, która jest na najwyższym możliwym poziomie i można z tego filmiku wyciągnąć kilka wniosków dla siebie.

Spodziewałeś się kiedyś, że elementy, które wydają się takie solidne mogą okazać się tak elastyczne? Mike na pewno nie! 😉 A może masz jakieś podobne materiały? Daj znać w komentarzu!

Jeśli podobał Ci się materiał to go oceń, a może nawet udostępnij! 😉

Pieczar on FacebookPieczar on Twitter
Pieczar
Perkusista z ponad 10-letnim stażem. Ponad 6 lat w zespole Pepper Gas (tymczasowo nieaktywny), obecnie współtworzy nowy muzyczny projekt All The Wrong Ways. Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespole, oprócz swojej podstawowej funkcji, zajmuje się sprawami związanymi z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, czuwa nad poprawnością językową tekstów, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów czy ulotek.
Oprócz powyższych, od kilku dobrych lat gra na gitarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.