Zobacz co się dzieje z perkusją w zwolnionym tempie podczas gry! 4.75/5 (4)
4.75/54

Zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje z talerzami lub naciągami podczas gry na perkusji? Już nie musisz! Twórcy programu W klatce czasu (ang. Time Warp) z kanału Discovery, którzy przyglądają się różnym zjawiskom przez kamery pozwalające obejrzeć obraz w mocno zwolnionym tempie, do tego odcinka zaprosili Mike Mangini’ego (znanego m.in. z osiągnięcia rekordu szybkości w uderzeniach pałkami w latach 2002-2005 i obecnie z zespołu Dream Theater). Nagrali go podczas gry na perkusji oraz w trakcie prezentacji szybkości swojej gry rękami. 

Nie przedłużając już więcej, poniżej możesz zobaczyć wynik tej współpracy. Efekt zaskoczył nawet samego grającego!

Dodatkowo, jeśli jesteś perkusistą, to zachęcam Cię do podpatrzenia jego techniki gry rękoma, która jest na najwyższym możliwym poziomie i można z tego filmiku wyciągnąć kilka wniosków dla siebie.

Spodziewałeś się kiedyś, że elementy, które wydają się takie solidne mogą okazać się tak elastyczne? Mike na pewno nie! 😉 A może masz jakieś podobne materiały? Daj znać w komentarzu!

Jeśli podobał Ci się materiał to go oceń, a może nawet udostępnij! 😉

Pieczar on FacebookPieczar on Twitter
Pieczar
Wokalista zespołu No Lifeline. Wcześniej przez ponad 12 lat perkusista w różnych zespołach.
Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespołach nie ograniczał się do swojej podstawowej funkcji. Nie są mu obce sprawy związane z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, pisze własne teksty, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów, ulotek czy okładek.
Oprócz powyższych, od wielu lat gra na gitarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.