Igor Kaźmierczak – LETHE #rockprogresywny

Wykonawca:  Igor Kaźmierczak

Gatunek:         Rock Progresywny

Lokalizacja:    Gdańsk

“Lethe” (fonetycznie: lete) to debiutancki singiel Igora Kaźmierczaka, dwudziestodwuletniego multiinstrumentalisty, kompozytora, autora tekstów i wokalisty, który został w całości napisany, zrealizowany i zarejestrowany podczas bezsennych nocy spędzanych w przydomowym garażu.

Utwór można skategoryzować jako progresywny rock, choć tak naprawdę gatunek, który wybrzmiewa w kompozycji to zlepek inspiracji autora, wywodzących się z całkowicie skrajnych zakątków muzycznego świata – od metalu, przez alternatywny pop, aż po undergroundowy jazz i muzykę instrumentalną.

Wszystkie ścieżki, każdy instrument, a nawet najdrobniejsza pojedyncza nuta wybrzmiewająca w utworze są wynikiem samotnej, wielomiesięcznej pracy tego młodego chłopaka z Radomska, który w pojedynkę wykonuje to, czego nierzadko trudno oczekiwać od całego zespołu. A to dopiero początek – pierwsze nieśmiałe wyjście z mroku tego artysty, za którym nie stoi żadne wydawnictwo, żadna wytwórnia, a każdy nagrany dźwięk jest przejawem niezależności od dzisiejszego skomercjalizowanego rynku muzycznego.

Igora można zaobserwować na:

Instagram

YouTube

A tutaj znajdziesz całą playlistę serii Nowa Twórczość na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLd8-E8EZOeG2z2_rXDEINTXp7i9Ak6iHd

nowebrzmienia.pl on Facebooknowebrzmienia.pl on Twitternowebrzmienia.pl on Youtube
nowebrzmienia.pl
Pomagamy promować Twoją muzykę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.