Interaktywna mapa metalu

Kreatywność ludzka nie zna granic. Przekonać się o prawdziwości tego stwierdzenia można przeglądając internet, gdzie czasem da się znaleźć takie nietypowe, a jednocześnie przydatne rzeczy, że zastanawiamy się potem, jak mogliśmy żyć, nie wiedząc o tym wcześniej.

Tematem tego artykułu jest mapa metalu, na którą kiedyś natrafiłem i bardzo mocno zaskoczyłem się, że coś takiego w ogóle istnieje. Pozwala ona prześledzić jak rozwijała się muzyka metalowa, zarówno w przekroju czasowym, jak i gatunkowym – jak poszczególne gatunki powodowały powstawanie kolejnych. Niejeden zaułek na tej mapie może być dla wielu osób zaskoczeniem. Moją ulubioną cechą tej mapy jest to, że dzięki niej mogę prześledzić, jak mój gust muzyczny przez lata ewoluował i to, że udało mi się zaobserwować zależność między tą ewolucją, a historią tej muzyki.

Godnym uwagi jest też fakt, że każdy gatunek i podgatunek ma od kilku do kilkunastu przykładowych utworów, a muzykę można bezpośrednio odtwarzać z poziomu strony – strona jest zintegrowana z serwisem YouTube. Gwarantuje to “zabawę” na kilka dobrych godzin.

Myślę, że pozycja dla każdego fana metalu obowiązkowa i warto zapisać sobie ten adres w zakładkach, by móc do niego co jakiś czas wracać:

mapofmetal.com

Jeśli uważasz, że warto się tym podzielić z innymi, możesz skorzystać z ikonek poniżej:

Pieczar on FacebookPieczar on TwitterPieczar on Youtube
Pieczar
Wokalista zespołu No Lifeline. Wcześniej przez ponad 12 lat perkusista w różnych zespołach (najdłużej w Pepper Gas). Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. Pomiędzy tymi wszystkimi rolami, od wielu lat gra na gitarze. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespołach, w których gra, nie ogranicza się do swojej podstawowej funkcji. Nie są mu obce sprawy związane z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, pisze własne teksty, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów, ulotek czy okładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.