Dwaj metalowcy tworzą popową piosenkę w 24 godziny!

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak zabrzmiałaby popowa piosenka stworzona przez metalowców, to koniecznie musisz zobaczyć, jak poradził sobie z tym Jared Dines (pojawił się już u nas tutaj) wraz z kolegą z jego zespołu Rest, Repose – Vincem. Moim zdaniem wyszło im to całkiem nieźle. Słychać w niej niemal wszystkie popularne motywy, które przewijają się w utworach tego typu. Jednak pomimo tego wydaje mi się, że ma ona w sobie coś unikalnego. Zresztą posłuchaj sam:

Jared ostatnio znów postanowił się sprawdzić w innym stylu, z którym nie miał wcześniej styczności. Tym razem postanowił nagrać rap w jeden dzień. Zobacz jak mu poszło poniżej:

Tutaj możesz ich usłyszeć na poważnie, w twórczości wcześniej wspomnianego metalowego zespołu Rest, Repose!

Co uważasz o takiej twórczości? Warto, żeby muzycy, tacy jak oni, wychodzili poza własny gatunek czy lepiej, żeby skupili się na tworzeniu swojej muzyki i starali się, by była jak najlepsza?

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Komentarze (2) “Dwaj metalowcy tworzą popową piosenkę w 24 godziny!

  1. Jako że kiedyś obiecałem Was wspierać – zajrzałem, czy coś się zmieniło. Widzę, że portal wciąż w trakcie budowy – i to nas nieco drażni (użytkownicy z Rockowisko.pl chcieliby tu pełną gębą wjechać, bo dużo mamy wykonawców własnej twórczości) 🙂
    A co do artykułu: jestem pod WIELKIM wrażeniem obu utworów, które panowie stworzyli tak szybko :)) Jak już mówiłem u siebie na Forum: niektóre zespoły mogą tylko pomarzyć, by stworzyć takie perełki. Te utwory są po prostu REWELACYJNE – a coś się na tym znam 😉
    Pozdro serdeczne, uruchomcie wreszcie ten portal i do poczytania i posłuchania! 🙂

    1. Cześć, no niestety praca nad portalem trochę się znowu przeciągnęła ostatnim czasem. Ale, co można m.in. zauważyć po naszym blogu, wróciliśmy na obroty i nasi autorzy też bardziej regularnie publikują wpisy. Nie chcemy po prostu wypuścić wybrakowanego serwisu, bo to się trochę mija z celem, dlatego jeszcze troszkę nam to zajmie. Niemniej jednak możemy powiedzieć, że mamy już podstawę portalu w większości działającą. Przymierzamy się powoli do testów alpha w zamkniętym gronie. Wtedy też podzielimy się efektami naszej pracy. Kolejnym etapem będzie wersja beta portalu, która będzie już ogólnodostępna.
      Więc, nie pozostaje nam nic innego, jak prosić jeszcze o odrobinę cierpliwości. Celowo nie podajemy terminów, bo ciężko przy takiej pracy określić dokładne ramy czasowe – w trakcie wyskakuje masa nieprzewidzianych problemów, które trzeba rozwiązać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.