Cellar Pillow – Elephant and Bumblebee #rockprogresywny

Zespół: Cellar Pillow

Gatunek: Rock progresywny / Elektronika

Lokalizacja: Kraków

Cellar Pillow powstał w 2019 roku jako solowy projekt krakowskiego gitarzysty Wojtka Dmochowskiego (Kinestence, ex-dr Zoydbergh) oparty na instrumentarium elektronicznym. Z czasem formuła została poszerzona o gitary, doszedł także głos Wojtka Lyszczyny (ex-Mediana, ex-New Year’s Day), autora tekstów. Rok 2020 przyniósł kolejne kompozycje łączące w różnych proporcjach brzmienia rockowe i elektroniczne. W marcu 2021 ukazał się nakładem netlabelu bonimedia.pl debiutancki eklektyczny mini-album “Three Side Story”, dający przedsmak obszerniejszego materiału. Niełatwo jest pisać o czymś, co w założeniu miało nigdy nie opuścić szuflady. Z jednej strony chciałoby się ująć temat żartobliwie, z dystansem, czym można by usprawiedliwić pewne niedociągnięcia; z drugiej – zawartość owej szuflady sporo dla nas znaczy, co automatycznie narzuca pompatyczną nieco formę. I tak źle, i tak niedobrze?… Aby lepiej zrozumieć istotę Cellar Pillow, warto zadać trzy fundamentalne pytania: czym, dlaczego tak/dlaczego nie, oraz gdzie.

Czym? jest dla nas Cellar Pillow
O swoich dotychczasowych działaniach muzycznych zwykłem mawiać, że są odpowiednikiem chodzenia w pewnym wieku na ryby. W tym przypadku jest jednak inaczej, choćby dlatego, że nie jest to tylko i wyłącznie mój projekt. To piwnica (nomen omen), w której powstają zdalnie sterowane modele samolotów. Wiadomo, że do takiej maszyny się nie wsiądzie, a i gdy przyjdzie co do czego, nie będzie ona w stanie strzec w przestworzach naszych granic. Jednak gdy się ją już ukończy, to aż trudno usiedzieć na miejscu, dopóki nie ujrzy się jej w locie.

Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Bo Donnie Darko, Azagthoth, Phillip Jeffries, dyscyplina, Siódmy syn, Paragraf 33, Piggy i Chewie… Bo dla wróbla lot jest rzeczą tak samo wielką i tak samo naturalną, jak w przypadku albatrosa. Ćwir, ćwir!
Gdzie? u licha
W szufladzie. Z podwójnym dnem. Między wierszami. Szeroko pojętego arkusza
kalkulacyjnego.

Cellar Pillow można zaobserwować na:

Facebook
YouTube
BandCamp
Bonimedia

A tutaj znajdziesz całą playlistę serii Nowa Twórczość na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLd8-E8EZOeG2z2_rXDEINTXp7i9Ak6iHd

nowebrzmienia.pl on Facebooknowebrzmienia.pl on Twitternowebrzmienia.pl on Youtube
nowebrzmienia.pl
Pomagamy promować Twoją muzykę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.