GUT AJZA – werbel z nakrętek zrobiony dla perkusisty OBERSCHLESIEN!

Rynek instrumentów perkusyjnych w obecnych czasach przeżywa mocny rozkwit i producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych instrumentów. W tej dziedzinie zdecydowanie przodują werble, które można znaleźć wykonane z różnych rodzajów drewna w formie sklejki bądź sklejonych ze sobą drewnianych klepek. Oprócz tego werble są tworzone z różnych rodzajów metali, takich jak stal, aluminium czy mosiądz. Do tego dochodzą tworzywa sztuczne, czyli przede wszystkim akryl oraz znaczniej rzadziej corian, oraz zjawiska typu otwory w korpusie. Słowem, kombinacji jest mnóstwo i rynek jest bardzo rozwinięty.

Okazuje się jednak, że mimo tak ogromnego wyboru, ciągle da się wymyślić coś nowego. I właśnie przedstawiam jeden z bardziej nietypowych pomysłów na stworzenie werbla, z jakimi się spotkałem, a do tego pochodzący z naszego kraju, który, jakby nie było, nie jest stolicą innowacji perkusyjnych:

Jest to werbel zrobiony z 308 nakrętek dla perkusisty Oberschlesien, Marcela Różanki przez Industrial GUT AJZA projekt. 

Poniżej kilka fotek z przebiegu prac:

 

 

 

 

 

                     

Więcej zdjęć znajdziesz w poście poniżej (wystarczy kliknąć w datę lub ikonkę Facebooka):

Zobacz, co sam właściciel ma do powiedzenia o swoim unikatowym sprzęcie, w równie unikatowym, śląskim stylu 😉 W filmiku także przebieg prac w skrócie, próbki brzmienia oraz fragment z koncertu z udziałem werbla.

Marcel udostępnił także nagranie, w którym porównuje swój nowy nabytek z Ludwigiem Supraphonicem. Werbel naprawdę ma cios, szczególnie w zestawieniu z innym metalowym werblem! Zresztą przekonaj się sam:

W poniższym wideo możesz usłyszeć, jak werbel brzmi w kontekście muzycznym – drumcam z koncertu Oberschlesien. Co prawda, nie jest to nagranie w najwyższej jakości, gdyż było wykonywane smartfonem, ale wystarczające, aby załapać, jak się sprawdza w muzyce wykonywanej przez zespół.

Jednak i tak najlepszym sposobem na usłyszenie werbla będzie wybranie się na jeden z koncertów Oberschlesien i usłyszenie go na żywo, do czego gorąco zachęcam 😉 I myślę, że powyższe wideo jest dobrze uzasadnia, dlaczego warto to zrobić.

W przeciwnym wypadku pozostaje czekać na nowe nagrania z wykorzystaniem GUT AJZY 😉

Pieczar on FacebookPieczar on TwitterPieczar on Youtube
Pieczar
Wokalista zespołu No Lifeline. Wcześniej przez ponad 12 lat perkusista w różnych zespołach (najdłużej w Pepper Gas). Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. Pomiędzy tymi wszystkimi rolami, od wielu lat gra na gitarze. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespołach, w których gra, nie ogranicza się do swojej podstawowej funkcji. Nie są mu obce sprawy związane z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, pisze własne teksty, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów, ulotek czy okładek.

Komentarz (1) “GUT AJZA – werbel z nakrętek zrobiony dla perkusisty OBERSCHLESIEN!

  1. Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o instrumenty, czasami grywam na gitarze przy ognisku, ale taki majstersztyk jak na zdjeciach to rzadkosc!
    super pomysl i jeszcze lepsze wykonanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.