Jak napisać piosenkę powermetalową? Steve Terreberry

W dzisiejszej rozrywce chciałbym zaprezentować kanadyjskiego gitarzystę-komika Stevie T, który nagrał film o tym, co trzeba robić, aby być power metalowcem oraz w jaki sposób pisać utwory w tym gatunku. Poszukał wspólnych rzeczy występujących w tym gatunku i na tej podstawie udało mu się stworzyć całkiem niezły kawałek. Steve jest bardzo aktywnie działającym YouTuberem – na kanale, który tworzy, pojawiła się już całkiem spora ilość zróżnicowanych filmów. Są to na przykład: granie mollowych piosenek na durowo, źle zapisanych tabulatur, tworzenie zabawnych scenek z innymi muzykami, czy też djent na ukulele. Choć jego działalność jest dość specyficzna i nie wszystkim przypada do gustu, to należy przyznać, że bardzo skrupulatnie przykłada się do swoich produkcji.  Zresztą zobacz poniżej:

Piosenka z filmiku stała się tak popularna, że postanowił wypuścić jej oficjalną wersję. Po tym numerze Moonlight Eternal musiało zyskać wielu nowych fanów  🙂 Naprawdę wpada w ucho!

Później kontynuował serię o Moonlight Eternal, gdzie sparodiował częstą przypadłość zespołów, które dobrze wypadają na nagraniach studyjnych i w teledyskach, ale na żywo nie są w stanie dorównać swoim studyjnym osiągnięciom. Dobrze oddał koncertowe realia?

No i ostatnio skończył 30 lat i z tej okazji wydał film. Dałbyś mu tyle lat?

Co sądzisz o Moonlight Eternal? Dobrze poradził sobie z wyzwaniem? Czy może jednak spłycił ten gatunek muzyczny?
Daj znać w komentarzach.

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.