MattRach — gitarowa legenda YouTube!

Gitarzysta, o którym dzisiaj mowa, to jeden z dłużej działających na YouTubie muzyków. Prowadzi swój kanał nieprzerwanie od 11 lat. Zasłynął z własnej interpretacji Canon Rocka, który jest rockową wersją znanego klasycznego Kanonu autorstwa Pachelbela. Już od pierwszych filmów zauważyć można było jego niezwykłe umiejętności i wirtuozerski sposób gry, czego przykładem może być poniższy filmik:

Rok temu odświeżył ten numer na 10 rocznicę publikacji powyższego wideo. Słychać, że jego styl gry się nieco zmienił. Przede wszystkim różni się jego technika gry, a także używa gitary innego typu. W tle słychać również nowy podkład.

Osobiście bardzo przypadają mi do gustu jego interpretacje coverów, gdyż są bardzo zróżnicowane. W ostrych utworach gra dużo bardziej energiczne.

Skoro mowa o mocnych klimatach, to zobacz Killing in the Name, które ostatnio pojawiło się w innym artykule o utworach granych na zabawkach.

Z kolei w tych bardziej spokojnych słychać dużo zmian dynamicznych. Świetna interpretacja Someone Like You Adele zyskała dużą popularność dzięki bardzo ekspresyjnemu wykonaniu.

Z jego starszych filmików najczęściej powracam do Little Wing Jimmiego Hendrixa. Sposób, w jaki ten utwór ewoluuje, jest naprawdę niezwykły. Zresztą oceń sam 😉

Obecnie co jakiś czas wrzuca covery także tych bardziej popularnych obecnie numerów. Zobacz świetne Human Rag’n’Bone Man!

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.