Maurin – OFF #indietronica

Wykonawca: Maurin

Gatunek: Indietronica, Alternatywna

Lokalizacja: Kraków

Maurin to singer-songwriter, producent muzyczny, autor muzyki i tekstów. Jest odpowiedzialny za każdy element muzyczny (i nie tylko). Dziś premierę we wszystkich serwisach cyfrowych ma debiutancki singiel „OFF”.

Maurin w swojej muzyce przywiązuje wielką wagę do brzmienia. To muzyka elektroniczna (indietronica) z charakterystycznym, onirycznym wokalem. Maurin czerpie inspiracje z tego co dziwne, mistyczne, niezrozumiałe, nieodkryte. „Ma być mrocznie, tajemniczo, nostalgicznie. Nie chcę jednak przekazywać pesymistycznych treści w swoich tekstach, ponieważ prywatnie jestem pozytywną osobą”.

„Moja muzyka to jak nurkowanie w głębinach niespokojnego oceanu, który każdy z nas chowa ukryty w sobie. Na początku musisz przepłynąć wiele kilometrów nie znając drogi, nie widząc nadziei na przetrwanie. Jeśli zdecydujesz się zanurzyć w głębinach siebie możesz odnaleźć tam spokój, poczuć harmonię, jedność i połączenie ze wszystkim co Cię otacza. Po prostu naciśnij play, aby się wyłączyć. Życie osadza się na zamkniętych powiekach”.

O singlu:

Utwór „OFF” opowiada o wyjściu z systemu, porzucaniu stale utrwalanych schematów życiowych, które nam nie służą, które z nami nie rezonują i nie pomagają nam w rozwoju. W swojej muzyce wykorzystuję kontrasty, czerń i biel, oniryczny wokal na tle ciemnej, elektronicznej muzyki, aby pokazać, że to co widzimy lub słyszymy nie zawsze jest takie jakie nam się wydaje, że jest. Chciałbym żeby moja muzyka dawała nadzieję. Mimo, że jest dość mroczna, tajemnicza, to na końcu ciemnego tunelu zawsze znajdziesz światło.

Dla mnie kolor czarny jest symbolem wyciszenia, spokoju, harmonii. Zagłębiania się w siebie. Zamykasz oczy. Widzisz ciemność. Na tej czarnej planszy możesz malować co chcesz za pomocą wewnętrznego światła. Czasem należy zgasić wszystkie światła, żeby zobaczyć gwiazdy”.

Maurina można zaobserwować na:

Facebook
Platformy streamingowe

A tutaj znajdziesz całą playlistę serii Nowa Twórczość na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLd8-E8EZOeG2z2_rXDEINTXp7i9Ak6iHd

nowebrzmienia.pl on Facebooknowebrzmienia.pl on Twitternowebrzmienia.pl on Youtube
nowebrzmienia.pl
Pomagamy promować Twoją muzykę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.