Muzyczne wyzwania na gitarze basowej – Davie504

Davie504 to, posiadający już prawie milion subskrypcji basista, który wykonuje na swoim kanale głównie basowe wyzwania. Karierę na YouTube zaczął od prezentowania różnych sposobów grania na gitarze basowej. To wywołało lawinę komentarzy, które zaczynają się od “Very impressive, but can you…” (Bardzo imponujące, ale czy umiesz…?) Trzeba przyznać, że innowacyjność komentujących nie zna granic, którym jednocześnie dorównują kreatywność i umiejętności Daviego. Zobacz kilka (według mnie) najlepszych propozycji utworów od fanów jego kanału.

Tak więc, na pierwszy ogień lecą piosenki Tool grane narzędziami, czyli “Tool played with tools” 🙂

A tutaj np. Red Hot Chili Peppers zagrane… papryczkami chili.

Od czasu do czasu na kanale pojawiają się filmy z dziwnymi gitarami na których prezentuje swoje wszechstronne umiejętności. Ostatnio zainteresował mnie poniższy instrument. Wyszło bardzo ciekawie, zobacz:

W jednym ze swoich ostatnich wideo pokazuje ile gitar basowych posiada:

Ostatni challenge jaki się pojawił (stan na dzień dzisiejszy 😉 ) to znana piosenka Blink182 “All The Small Things” grane tylko na małych instrumentach.

Na kanale cały czas pojawiają się nowe filmy, więc naprawdę warto zasubskrybować jego działalność. Co sądzisz o jego filmach? Napisz w komentarzu! 🙂

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.