Psychodeliczno-nostalgiczny powrót do przeszłości – Pogo

Lubisz powrót do przeszłości i lat dziecięcych? Taki nostalgiczny przejazd może zaoferować Wam artysta pod pseudonimem Pogo. O co chodzi? Na jego kanale pojawia się kilka piosenek, które wykorzystują motywy z bajek Disneya. Są one najbardziej popularne, więc mogłeś już na nie natrafić. Dźwięk połączony z obrazem na jego produkcjach potrafi przywołać wspomnienia z młodości, a całość wykonana jest w stylu nieco psychodelicznym. Jeżeli spodobała Ci się jego twórczość to koniecznie zobacz jeszcze jego kanał na SoundCloud, gdzie ma znacznie więcej nagrań, bo jest ich obecnie ok. 115.

Jego pierwszy film i zarazem chyba najbardziej popularny, czyli Alice potrafi nieco wpłynąć na psychikę swoim klimatem. Zresztą oceń sam 🙂

Kolejna propozycja w podobnym klimacie jest przeróbka Królewny Śnieżki, znana pt. Wishery.

I jeszcze Kopciuszek

Artysta nie ogranicza się tylko do bajek. Zrobił jakiś czas temu piosenkę z tekstów, dźwięków i muzyki z gry Borderlands 2

Można także usłyszeć ciekawą piosnkę zrobioną na podstawie serialu Star Trek w poniższym video. Niestety nie ma go już na oryginalnym kanale na YouTube. Kilka z jego dotychczasowych nagrań niestety zniknęło z kanału.

Wizard of Meh – pochodzi z Czarnoksiężnika z krainy Oz. Również został już tylko reupload.

Na YouTube można zobaczyć kilka “making of” jak np. ten, który ukazał się ostatnio.

 

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.