Dział Nowa Twórczość i playlista z serii

W maju zaczęliśmy serię Nowa Twórczość, w której co tydzień publikujemy po jednym utworze polskiego wykonawcy.

W tej serii pojawiają się artyści, których nie usłyszysz w radiu ani nie zobaczysz na wielkich festiwalach. Cała idea tego działu polega na publikowaniu muzyki, której ciężko jest się przebić do mediów, a jednocześnie jest godna uwagi.

Od momentu rozpoczęcia serii, a także publikacji filmu ją promującego, sporo nowych osób pojawiło się na naszych mediach społecznościowych. W związku z tym, chcielibyśmy troszkę powiedzieć o tym, co robimy oraz zachęcić Was do aktywnego śledzenia naszych profili!

Zanim jednak to zrobimy, zapraszamy do obejrzenia filmu promującego serię, jeśli jeszcze nie miałeś okazji!

Co aktywne śledzenie naszych działań oznacza w praktyce?

Wielu z Was jest zainteresowanych zaprezentowaniem siebie, ale nie przekłada się to na reagowanie na twórczość innych. Jednak im więcej tej interakcji będzie, tym większe zasięgi będzie łapać też i Twoja muzyka! Dlatego zachęcamy do zostawiania lajków czy innych reakcji pod utworami innych, jeśli Ci się podobają.

Rozumiemy to, że dla każdego jego twórczość jest ważna i pracujemy nad tym, żeby jak najwięcej tej, mało popularnej jeszcze, muzyki pojawiało się w mediach.

Na ten moment widzimy, że istnieją wytwórnie, które mają na celu promocję małych zespołów. Jednak po przyjrzeniu się tym artystom, można zauważyć, że tak naprawdę oni są już w miarę popularni – pojawiają się na większych scenach, a ich muzyka gości w radiach czy innych mediach. My chcemy, żeby ta muzyka, która faktycznie ma ciężej się przebić, stawała się coraz bardziej popularna.

Chociażby patrząc na serię #NowaTwórczość, znajduje się tu kilka utworów, które już teraz nadawałby się do puszczania w radiu czy innych mediach, a w przypadku niektórych zespołów widać, że mają potencjał na robienie naprawdę dobrej muzyki!

Z naszych doświadczeń wiemy, że często tak się jednak nie dzieje, bo nie da się w nieskończoność dopłacać do swojej twórczości! Ludzie powoli odchodzą z projektów czy zespołów, bo pojawia się jakaś bariera. Mają muzykę na platformach streamingowych, YouTube, wiele koncertów za sobą, wydane płyty, wypuszczone teledyski – w zasadzie wszystko, co mogą zrobić, a mimo to w pewnym momencie ten wzrost się zatrzymuje lub postępuje bardzo wolno.

Naszym zdaniem zespół potrzebuje miejsca, w którym ich kariera będzie mogła się toczyć dalej.

W tej chwili mamy playlistę na YouTube z każdym kawałkiem, który się w tej serii pojawił. Zachęcamy tam zaglądać, puszczać ją sobie w tle w pracy, w samochodzie czy w domu.
Jeśli jakiś artysta Ci się spodoba, dowiedz się o nim więcej! Udostępnij go u siebie na profilu albo jakoś inaczej wesprzyj dobrą muzykę 

Od jakiegoś czasu pracujemy nad tym projektem i powoli nabieramy rozpędu w naszych działaniach, ale potrzebujemy Waszego zaangażowania. Widzimy, że pojawia się tutaj coraz więcej osób, którym podoba się idea serii #NowaTwórczość. Dlatego zachęcamy do aktywnego śledzenia naszej strony, czyli lajkowania i komentowania, odwiedzania bloga i naszego kanału na YouTube.

Chcemy jeszcze nadmienić, że, oprócz Nowej Twórczości, na blogu pojawiają się różne porady dla muzyków. Jeśli jeszcze nie miałeś/-aś okazji się z nim zapoznać, to zachęcamy do odwiedzenia go! Może znajdziesz tu coś dla siebie 

Jednocześnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które, jak uda nam się je zrealizować, pomogą rozsławić (i nie tylko) Waszą muzykę na dużo większą skalę niż obecna seria 

Ale ich realizacja bez Waszego zaangażowania może być trudna lub wręcz niemożliwa. Im większa aktywność będzie na stronie, tym sprawniejsze będzie nasze działanie! A także większa motywacja do dalszej, jeszcze cięższej pracy!

W video pojawili się:

Lucas Flint
Slowteam
Neshovski
Bobkovski
Yellow Residence
Igor Kaźmierczak
Wes Gałczyński & Power Train
Stupify
No Lifeline
Kaozm
BulletRaid
Gallower

Playlista z serii:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLd8-E8EZOeG2z2_rXDEINTXp7i9Ak6iHd

nowebrzmienia.pl on Facebooknowebrzmienia.pl on Twitternowebrzmienia.pl on Youtube
nowebrzmienia.pl
Pomagamy promować Twoją muzykę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.