Memy i muzyka. W takiej kolejności – Kmac2021

W tej odsłonie Rozrywki przyjrzymy się “memicznej” stronie YouTube. O Kmac2021 mogłeś już słyszeć; na dzień dzisiejszy ma bowiem 800 tysięcy subskrybentów na YouTube. Jest świetnym muzykiem, który postanowił, że zamiast próbować “wybić się” wykorzystując swoje zaawansowane umiejętności, zacznie robić muzyczne memy, w których czasem pokazuje swój bogaty warsztat instrumentalny.

Jego kanał zaczął się od poniższego filmu. To znaczy, nie jest on jego pierwszym. Jednak właśnie to wideo przyniosło mu największą popularność – ma na nim ponad 6 milionów wyświetleń!

I od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu! Oczywiście są kanały z gitarami i memami, które są popularniejsze, ale jego treści są tak unikatowe, że warto się zapoznać z jego twórczością, szczególnie jeśli jesteś fanem cięższych gatunków muzyki. Lub memów. Albo obu!

Moim absolutnym faworytem są serie, gdzie gra covery lekkich utworów, które przeplata metalowymi wstawkami. W pewnym momencie staje się to przewidywalne, ale śmieszy nadal tak samo i za każdym razem czekam na puentę.

Jest Szkotem, przez co wiele osób ma duży problem ze zrozumieniem jego akcentu i często pojawiają się komentarze dotyczące właśnie tego aspektu jego osoby. W niektórych filmach bezpośrednio się do tego odnosi:

Nie ignoruje często pojawiających się komentarzy pod filmami. Reaguje na nie, czasem nawet poświęcając im całe wideo 😉

Albo tworzy AMA (ask me anything – pytaj o co chcesz), gdzie w podobnym stylu odpowiada na pytania fanów

Innym razem parodiuje YouTube’owe formaty filmów, w których bardzo mocno ujawnia się jego nietuzinkowe poczucie humoru:

Jakiś czas temu dostał też nową gitarę w kolorze Toxic Green i nakręcił film, w którym wyjaśnia, dlaczego jego wybór padł akurat na ten kolor. Powód może naprawdę zaskoczyć! 😉

Jego twórczość nie ogranicza się jednak wyłącznie do memów. Na przykład 1 kwietnia zrobił primaaprilisowy żart i zrobił dla odmiany coś poważniejszego 😉
A konkretniej, opublikował wokalny cover April zespołu Tesserract.

Kontynuując poważniejszą stronę jego kanału, kiedyś opowiadał też o swoich początkach z tworzeniem muzyki:

A ostatnio wydał album, który w całości dostępny jest na YouTube:

Miał go zagrać ze swoim zespołem w tym roku na TechFest, który jednak z powodu pandemii się nie odbył. Zamiast tego nagrali domową wersje utworu Wolf In Sheep’s Clothing:

Jeśli podobają Ci się treści tego typu, poniżej zamieszczam linki, gdzie możesz zacząć go obserwować:

YouTube
Facebook
Twitter

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.