Kiedy jesteś klasycznym pianistą, ale raz zobaczyłeś memy – SethEverman

Dzisiejsza rozrywka w trochę luźniejszym klimacie. Jeśli muzyczne memy są w Twoim guście, to na pewno spodoba Ci się artysta pochodzący ze Szwecji, znany pod pseudonimem SethEverman. W ciekawy i humorystyczny sposób prezentuje swoje umiejętności gry na pianinie. Łysina, ciągle poważna mina i unosząca się brew podczas grania oraz bluza z kapturem to jego charakterystyczne cechy, które znacznie odbiegają od wizerunku klasycznego muzyka. To właśnie, w połączeniu z ciekawą koncepcją na filmiki, w których wykonuje znane (przeważnie klasyczne) utwory, do których wrzuca elementy hip-hopu, sprawiło mu dużą popularność. Mimo niewielkiej ilości materiałów, jego filmy osiągają milionowe zasięgi i dorobił się już 750 tys. subskrypcji.

Pierwszy film, który przyprawił mu niemałą popularność, miał bardzo chwytliwy tytuł Kiedy jesteś pianistą klasycznym, ale raz posłuchałeś hip hopu. Udało mu się do tej pory osiągnąć ponad 13 milionów wejść. Dobrze obrazuje to, jak bardzo istotnym czynnikiem w rozprzestrzenianiu się materiału jest sam nagłówek i miniaturka [poniżej]. 

Równie ciekawe są jego filmy z muzyką do gier. Właściwie, to nie wrzuca samej muzyki z gry, ale praktycznie wszystko, co można w niej udźwiękowić. Posługuje się wyłącznie swoją klawiaturą. Jest to parodia typowych poziomów, na które natrafiamy często w grach komputerowych. Możesz sobie dzięki temu faktycznie wyobrazić, jakbyś już w to kiedyś grał. Bez większego przedłużania, posłuchaj sam!

Zobacz, jak brzmiałyby znane motywy z piosenek (tutaj Toto – Africa), gdyby wykorzystać wiele stylów muzycznych/dźwięków/beatów, które oferuje ten instrument.

Najnowszy film na dzień dzisiejszy ma tylko 17 sekund. Autor pisze o nim, że jest to jego najkrótszy film, ale zawsze stawia na jakość, a nie na ilość… z tym, że ten film nie jest nastawiony ani na jakość ani na ilość (przypięty komentarz autora w sekcji komentarzy). Jednak myślę, że i tak przypadnie Ci do gustu. Szczególnie jeśli pamiętasz chociażby stary, dobry Need For Speed Underground 🙂

Jak zwykle zachęcam do subskrypcji i śledzenia jego kanału tutaj.

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.