Rob Scallon – gitarowa legenda YouTube #2

W tym tygodniu zapraszam Was do zobaczenia kolejnego niesamowitego mistrza i wirtuoza gry na gitarze, którym jest Rob Scallon. Tworzy na serwisie YouTube już ponad 10 lat, więc jeśli śledzisz muzycznych “wyjadaczy”, to powinieneś się na niego już gdzieś natknąć. Jego kanał przez te lata niezwykle urósł. Zaczynał od tworzenia własnych kawałków, które prezentował na kanale, potem były lekcje gry na gitarze m.in. dla ultimate-guitar.com, aż zaczął tworzyć gitarowe wyzwania. Pojawiają się także materiały, gdzie prezentuje się z instrumentami innymi niż gitara. Możesz się tam natknąć na utwory nietypowe dla tych instrumentów i zobaczyć jak radzi sobie z wiolonczelą, perkusją czy grając na banjo. A propos tego ostatniego: jednym z najgłośniejszych coverów, który bardzo spodobał się widzom, był Raining Blood Slayera na tym właśnie instrumencie. Jeśli jeszcze nie widziałeś, to koniecznie zobacz w linku poniżej.

Znany jest też z tego, że zamiast kopać łopatą dołki w ogrodzie lubi… na niej grać.

A teraz trochę poważniej, czyli jam na tradycyjnym indyjsko-perskim instrumencie – Sitarze. Brzmienia tego instrumentu można by słuchać cały dzień 😉

Dla Roba nie wydaje się być nawet dużą trudnością zagrać całą dyskografię System of a Down w… 4 minuty. Posłuchajcie sami. A w przypadku Rage Against the Machine poradził sobie z ich własnymi albumami nawet w 3 minuty!

Na koniec zostawię Was z przeglądem jego dziesięcioletniej działalności, którą zawarł w jednym z ostatnich materiałów. Podobnie jak zrobił to MattRach, o którym pisałem wcześniej tutaj.

Mam nadzieję, że nawet jeśli już byłeś zaznajomiony z twórczością Roba, to znalazłeś w tym artykule ciekawego. A jeśli uważasz, że pominąłem jakiś ciekawy filmik z jego kanału, udostępnij go w komentarzu! Jeśli masz jakąś propozycję kanału, której jeszcze nie było w Rozrywce, to również zapraszam do komentowania.

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.