Sprawdź jak brzmi muzyka tworzona na sprzęcie komputerowym – The Floppotron

YouTuberzy często wykazują się niezwykłą kreatywnością w przerabianiu piosenek. Próbują aranżować piosenki metalowe na jazzowo i na odwrót. Albo wykorzystują akustyczne instrumenty, zupełnie nie pasujące pod dany styl muzyki, np. banjo w Raining Blood. Podobnie jest z Pawłem Zadrożniakiem, polskim twórcą, który występuje pod nazwą The Floppotron na YouTube. Tym, co go jednak wyróżnia jest fakt, że jego twórczość opiera się na programowaniu sprzętu komputerowego, aby następnie odtworzyć na nim odpowiednio zaaranżowaną muzykę.

Swoją twórczością dorobił się już dość licznego grona fanów – ma ich ponad 200 tys. Subskrypcje pochodzą z całego świata, o czym świadczą anglojęzyczne propozycje na nowe utwory w komentarzach.

Zresztą najlepiej sam zobacz filmy, które zyskały największą popularność na kanale. Na pierwszy rzut przedstawiam najbardziej znany kawałek Awolnation – Sail wykonany przez napędy CD, dyski twarde i drukarkę. Jest to utwór, który nakłonił mnie do głębszego zapoznania się z twórczością The Floppotron.

Podobną popularność osiągnął utwór zespołu Boney M. – Rasputin:

Zachęcam do subskrypcji kanału, gdyż stale pojawiają się nowe materiały. Jednym z ostatnich na kanale na dzień dzisiejszy, to opublikowany parę dni temu temat muzyczny z gry Duke Nukem.

Najgłośniejszą pozycją z ponad 2 milionami wyświetleń jest cover Seven Nation Army.

Jeśli uważasz, że materiał jest ciekawy, to udostępnij ten wpis korzystając z przycisków poniżej lub oceń.

Jan Pieczonka
Basista w Pepper Gas i No Lifeline. Udzielał się także w innych projektach oraz orkiestrze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku. Gra też na gitarze, basie i od czasu do czasu na fortepianie. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.