Obszerna lekcja gry na gitarze dla początkujących (technika + niezbędna teoria)

Przeglądanie internetu często jest czymś, co utrudnia nam zrobienie wielu rzeczy, które sobie zaplanowaliśmy. Jednak dryfowanie po jego przestrzeni ma swoje pozytywne strony. Możemy dzięki temu natrafić na bardzo inspirujące materiały – np. filmiki czy artykuły, które dają nam przysłowiowego kopa naprzód. Nie inaczej było z kanałem e-gitarzystaTV na YouTube, z którego jeden z filmów udostępniam poniżej.

Kiedyś, podczas regularnego przeglądania internetu, natrafiłem na ów kanał z lekcjami na gitarze. Po obejrzeniu jednej lekcji, która okazała się bardzo pomocna w moim ówczesnym etapie nauki gry, zacząłem go obserwować.

Jednakże filmik, który udostępniam dzisiaj, będzie bardziej pasującym materiałem na pierwszą publikację w dziale Gitara, niż ten od którego ja zacząłem (który dotyczył bardziej specyficznego tematu, jakim jest Downpicking). Jest to szeroko zakrojona lekcja gry dla początkujących gitarzystów. Zawarty w niej jest zestaw porad, który pomoże każdemu młodemu adeptowi sztuki gitarowej wejść na właściwe tory nauki, a także pozwoli ominąć niektóre pułapki związane z błędnymi nawykami w grze.

Zagadnienia, które zostały poruszone w filmie to:

  • Nauka fragmentu utworu ‘Come as you are’ Nirvany
  • Niezbędna teoria potrzebna, aby zacząć grę na gitarze (rytmika, wysokość dźwięków)
  • Podstawy zapisu nutowego – takt, metrum, repetycja, dźwięki na pięciolinii i dodatkowe oznaczenia
  • Ustawienie ręki i palców na gryfie
  • Technika gry na gitarze oparta na powyższym kawałku
  • Co to jest tabulatura i jak ją odczytać
  • Gra z metronomem i różne sposoby na ćwiczenie z nim
  • Synchronizacja rąk podczas gry

Zapraszam do oglądania:

Pieczar on FacebookPieczar on TwitterPieczar on Youtube
Pieczar
Wokalista zespołu No Lifeline. Wcześniej przez ponad 12 lat perkusista w różnych zespołach (najdłużej w Pepper Gas). Zawodowo nauczyciel angielskiego w szkole językowej. Pomiędzy tymi wszystkimi rolami, od wielu lat gra na gitarze. W praktyce robi wszystko, co w danej chwili jest potrzebne, dlatego w zespołach, w których gra, nie ogranicza się do swojej podstawowej funkcji. Nie są mu obce sprawy związane z zarządzaniem, promocją i wizerunkiem zespołu oraz organizowaniem koncertów. Oprócz tego, pisze własne teksty, ogarnia biznesową sferę gry w zespole, a czasami robi około-graficzne rzeczy, jak np. projektowanie plakatów, ulotek czy okładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.