Jak zrobić drum cover od A do Z [Wideo]

Witam wszystkich odwiedzających. Mam przyjemność zaprezentować mój, drugi już w kolejności, film instruktażowy. Tym razem temat, którym zajmuję się już od około roku, a mianowicie tworzeniem drum coverów.

Lista tematów w filmie:

1. Wstęp 0:30
2. Czym jest drum cover 0:56
3. Aranż utworu 1:11
4. Mikrofony 1:44
5. Ustawienie mikrofonów – tom tomy 2:42
6. Ustawienie mikrofonów – werbel 4:17
7. Ustawienie mikrofonów – overhead 5:50
8. Ustawienie mikrofonów – centrala 7:25
9. Interface / karta dźwiękowa 8:02
10. Cubase – konfiguracja 8:55
11. Ustawienie sygnałów wejściowych z mikrofonów 9:50
12. Przygotowanie ścieżki podkładowej 11:26
13. Nagrywanie 14:36
14. Mix – bębny 15:19
15. Mix – ścieżka podkładowa 18:53
16. Adobe Premiere – montaż audio + video 20:23

Zapraszam serdecznie!

 

Marek Mitręga on FacebookMarek Mitręga on GoogleMarek Mitręga on TwitterMarek Mitręga on Youtube
Marek Mitręga
Witam serdecznie. Nazywam się Marek Mitręga i pochodzę z miejscowości Goleszów niedaleko Ustronia. Moją przygodę z perkusją zacząłem około 2000 roku. Stało się to przypadkowo, kiedy jeden z kolegów wyciągnął z piwnicy stary kocioł perkusyjny firmy Polmuz. Po wnikliwym wywiadzie okazało się, że jest na sprzedaż wraz z resztą zestawu. Ponieważ zbliżały się moje urodziny, wyprosiłem rodziców, aby sfinansowali zakup sprzętu w ramach prezentu. Tak rozpoczęła się moja historia z instrumentem. Od tamtego czasu uczestniczyłem w kilku formacjach muzycznych. Obecnie pracuję nad własnym warsztatem, portfolio w postaci strony internetowej www.marekmitręga.com, a także solowym albumem pod tytułem "Waves and vibrations".

Komentarze (7) “Jak zrobić drum cover od A do Z [Wideo]

  1. Witam. Próbowałem zabrać się powoli do pierwszego DC, ale mam pewien problem z metronomem. Otóż nie moge w miare równo dopasować metronomu do ścieżki z podkładem. W pewnym momencie i tak gdzieś się rozjeżdża. Próbowałem różnych metod i nic mi w sumie nie pomaga, a fajnie było by chociaż poćwiczyć z metronomem do swoich ulubionych utworów. Nurtuje mnie jedna kwestia, jakiego typu plików audio używasz do swoich podkładów? Zwykłe mp3, WAV czy może flack?

    1. Witam. Format podkładu to tylko kwestia jakości odtwarzanego dźwięku, więc staram się wybierać bezstratny wav, albo dobrej jakości mp3 (np. 320 kbit/s). Jeśli chodzi o metronom to czasami, żeby dopasować idealnie do utworu, trzeba szukać tempa na poziomie dziesiętnych lub nawet setnych części “bpm”, bo przykładowo zmiana tempa ze 100 na 101 będzie za duża. Jeśli mimo wszystko nie uda nam się go dopasować, może to oznaczać, że po prostu ścieżka nie jest nagrana idealnie do metronomu. Jak chcesz, mogę spróbować dopasować u siebie. Wyślij mi na maila podkład: marekmitrega@yahoo.com. Spróbuje coś podziałać. Pozdrawiam

      1. Rozumiem. A tak z innej beczki. Czy próbował Pan, nagrywania coverów na jednym mikrofonie bądź wyłącznie wykorzystując ten z kamery?

        1. Oczywiście:) Przykładem może być kawałek z linku poniżej. Czasami jak chcę zrobić coś spontanicznie, nagrywam dźwięk prosto na kamerę. Ma to swój urok, choć zbyt dużej jakości w ten sposób nie uzyskamy. Przynajmniej można się pokazać w pełni na żywo :). Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.